RSS Feed

Vtiger 5.3, instalacja na home.pl i błąd przy logoucie

Grudzień 10, 2011 by 0verlord

Stawiam Vtigera 5.3 dla klienta. Pierwszy zgrzyt, to home.pl, ale poradziłem sobie łopatologicznie, tj. upload pliku do katalogu, phpshell i unzip. PHPShell, bo z jakiegoś powodu zapychanie plików po ftp na home.pl działa koszmarnie wolno. Tj. jak pcham jeden wielki plik, to bez problemów, pcha się błyskawicznie. Natomiast zapchanie archiwum pełnego małych pliczków trwa wieki.

Instalator vtigerowy można sobie z miejsca odpuścić. Nie zadziała z kilku powodów:
1. nie umie stworzyć bazy, co bym nie zmieniał i tak przerywa w połowie. Internet sugeruje wiele rozwiązań – w wersji 5.3 żadne mi nie zadziało.
2. z jakiegoś powodu wykrywa katalog główny jako // (dwa slashe), potem próbuje czytać z tego katalogu, a że go nie znajduje – rzuca błędem. Konkretnie $root_directory = '/';
3. defaultowo w podkatalogu nie ma katalogu tmp. Trzeba dodać. Ale jeżeli się tego nie walczyło z home.pl to się tego nie wie, więc instalator się wywali.

Proponuję zatem rozwiązanie następujące:
1. zainstalować sobie na normalnym linuxie i uruchomić instalator.
2. odpowiedzieć na wszystkie pytania i skonfigurować sobie instalkę
3. na home.pl wypakować czystą wersję i odpowiednio spreparować config.inc.php
4. wgrać dumpa ze świeżej instalki, ale nie przez phpmyadmina (czyli przez web), bo też mi się to nie udało – import pluł, że plik jest za duży. Za duży, pewnie. 750kb to za dużo.
5. skopiować pliki z lokalnej instalki:
tabdata.php parent_tabdata.php user_privileges/sharing_privileges_cyferka.php i user_privileges/user_privileges_cyferka.php – jak tego nie skopiujemy, dostaniemy komunikat o braku któregoś z nich, najczęściej z numerkiem 1.
6. odpalić i tadam.wav

No i generalnie będzie działać, z kilkoma wyjątkami. Nie da się wylogować, bo się wysypie i kilka modułów administracyjnych też nie będzie działać – np. edytor konfiguracji. Przy logoucie error będzie wyglądał jak niżej:

Warning: require_once(modules/VtigerBackup/VtigerBackup.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /modules/Users/Logout.php on line 29

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'modules/VtigerBackup/VtigerBackup.php' (include_path='/include/htmlpurifier/library:.:/:/usr/local/php/pear5') in /modules/Users/Logout.php on line 29

i rzeczywiście – nie ma tego skrypciku.

Tu mnie naprowadzili: http://forums.vtiger.com/viewtopic.php?t=40319

Ten plik to jest część podstawowych modułów vtigera, i normalnie instalator je wypakowuje – o ile zakończy sukcesem cała akcję. Ale jak to zrobić na home?

Curlftp naszym kolegą. Montujemy sobie katalog z witryną po ftpfs.
Wypakowujemy sobie instalkę, wchodzimy do
packages/vtiger/mandatory
i to właśnie tam siedzi to, czego nam brakuje.
Teraz część trudniejsza. Po odpakowaniu, archiwa z modułami zawierają dwa katalogi: modules i templates. Modulesy wypakowujemy do głównego katalogu ze stroną, a templates do ./Smarty/templates, wg schematu, np. dla ConfigEditor.
./Smarty/templates/modules/ConfigEditor/index.tpl
Czyli w katalogu ./Smarty/templates/modules zakładamy katalog taki jak nazwa wypakowanego modułu.
Można też prościej – w końcu instalowaliśmy lokalną wersję, żeby mieć bazę. Kopiujemy z lokalnie działającego vtigera katalog.
Smarty/templates oraz
modules/

W końcu to te same pliki i ta sama wersja i tylko odpowiednio 2.3- i 20MB.

Potem można sobie doinstalować np. polski język, np.stąd, ale to już po zalogowaniu przez managera modułów. Najlepiej zrobić to na końcu, ponieważ templejty, którymi będziemy mieszać, nadpisują niektóre pliki z tłumaczeniami.

Amen.


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixty seven − fifty seven =