RSS Feed

regulowanie przepustowości portu na switchu DES-3526

Grudzień 6, 2011 by 0verlord

Sprawa jest banalnie prosta, po zalogowaniu się na konto administracyjne i wybraniu portu ofiary, należy wykonać następujące polecenie:
config bandwidth_control 20 rx_rate 20 tx_rate 20
save

tx i rx_rate są podawane w megabitach, więc powyższe polecenie tnie port do 20/20 megabitów.
Prosto i szybko a i dokładność zadowalająca w sumie do przycinania większych segmentów. Przynajmniej tyle w tym ogólnie dość topornym pudełku. Ale sprawiedliwości trzeba przyznać, odkąd go sklikałem i wstawiłem, ani razu nie wygenerował dziwnego problemu.


2 komentarze »

 1. rozie napisał(a):

  Tytułem wstępu – trafiłem dziś na Twój blog, poprzeglądałem i podoba mi się, szczególnie opisy różnych sprzętów, bo tematyka windowsowa nie dla mnie… Ląduje w czytniku RSS (a w chwili wolnej w blogrollu).

  Do rzeczy: DES-3526 (zakładam, że Dlink, nie mam pod ręką, dokładnie nie pamiętam cli – parę lat już nie miałem styczności; trochę dziwi mnie nazywanie ich switchorouterami w innym wpisie, bo to typowy switch L2) są specyficzne w konfiguracji, ale możliwości mają całkiem fajne. Niestety, dokumentacja pozostawia sporo do życzenia, a składnia jest mało intuicyjna (ciekawe, czy komukolwiek udało się kliknąć korzystając tylko z doc ACL…). W sumie moje pierwsze zarządzalne switche i z tego co wiem przynajmniej jeszcze niedawno były w sprzedaży.

  • 0verlord napisał(a):

   🙂 W sumie masz rację, chociaż jakieś szczątkowe funkcje z L3 ma. Generalnie udało mi się ich szybko pozbyć na rzecz catalystów, chociaż nie poza CLI ogólnie nie miałem powodów do narzekań. Switch chodził rok, i nie było z nim problemów, aż się spalił 😉 Ale to tak totalnie, nawet lampkami nie mrygał.
   A co do docków, to kolega to zgłębił, ale on jest hardkorem i to on urywa to od internetu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 67 = siedemdziesiąt trzy